Jak si zajistit konkrétní místa v letadle

Jak si mohu zajistit SEATING neboli konkrétní místa v letadle?

Již léta poskytuje letecká společnost Travel Service a  Smart Wings možnost objednání konkrétních míst v letadlech. Zajištění této služby u těchto leteckých společností nabízí svým klientům i valná většina cestovních kanceláří.

Jak to probíhá? Cestovní kancelář, se kterou cestujete, vznese dotaz u letecké společnosti, zda je Vámi požadované místo volné, a poté závazně objedná, ale až na základě platby od vás. Pokud jsou místa volná, letecká společnost požadovaná místa potvrdí. Na tuto službu se vztahuje 100% stornopoplatek, takže pokud službu nevyužijete, nebo stornujete, peníze vám nebudou vráceny. Službu vyžadujte vždy tam, kde jste si zakoupili zájezd.

Nabízí se 2 varianty - Premium seats a Standard seats.

PREMIUM SEATST jsou první a exitové řady. První řada – poskytuje větší soukromí, cestující nemusí procházet letadlem. Exity – poskytují větší prostor pro nohy. 

Místa u nouzových východů (exitů) mohou být obsazena pouze osobami fyzicky přiměřeně zdatnými (tyto sedačky nesmí být obsazovány dětmi do 12 let, těhotnými ženami, osobami starými či fyzicky slabými, osobami tělesně či mentálně postiženými). V případě, že si tato místa objednáte a nebudete splňovat podmínky pro přepravu na místech u nouzových východů, můžete být personálem usazeni na jiná místa. V tomto případě nárok na reklamaci a vrácení peněz nevzniká.

STANDARD SEATS jsou ostatní sedadla. Zde se volí ze tří míst napravo a nalevo  – u okna, prostřední a do uličky.

BABY BASKET je závěsný košík pro malé dítě. Na linkách Smart Wings nelze objednat! Na linkách Travel Service je Baby Basket možné objednat pro dítě do 8 měsíců věku a max. 10 kg váhy. 

Ceny pro jednotlivé typy sedadel zjistíte u prodejce svého zájezdu.

Zpět na dotazy