Váha zavazadel do letadla

Aktuality
Váha a nadváha zavazadel při cestě na dovolenou letadlem

Váha a nadváha zavazadel při cestě na dovolenou letadlem

28.6.2018

UPOZORNĚNÍ:

LETECKÁ SPOLEČNOST SMART WINGS PŘIPRAVUJE PRO SEZÓNU 2019 TYTO NOVINKY:

1.       Změna váhových limitů a konec sčítání hmotností zavazadel.
2.       Nové možnosti Wi-Fi a multimediální zábavy na palubách letadel SW.

Tyto změny nabydou účinnosti 1.11.2018, o podrobnostech Vás budeme včas informovat, sledujte naše aktuality! 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sezóna 2018 / 15 kg odbavené zavazadlo + 8 kg kabinové zavazadlo

VÁHA A NADVÁHA zavazadel při cestě na dovolenou letadlem pro sezónu 2018 na letech leteckých společností Smart Wings a Travel Service – informace, které před odjezdem na dovolenou hledá a řeší každý z nás. 

PŘESNÉ a KONKRÉTNÍ INFORMACE K VAŠEMU ZÁJEZDU OBDRŽÍTE V POKYNECH CESTOVNÍ KANCELÁŘE, SE KTEROU JEDETE NA DOVOLENOU. Pokyny si vždy pozorně přečtěte, protože informace se mohou měnit. 

Budou zde uvedeny i předměty, které nesmíte vzít na palubu letadla (nápoje, tekutiny ve větším množství,..) anebo do letadla vůbec (zbraně, hořlavé a výbušné látky,...). Bližší informace získáte zde.

Nejčastější otázky týkající se váhy a nadváhy zavazadel do letadla:

V případě, že letí vícero osob, každý má jinou velikost kufru, je možné nadváhu sčítat v rámci rodiny nebo známých, kteří letí spolu?
Ano, váha zavazadel se v tomto případě sčítá, tzn. váhový limit na osobu x počet osob. 

Má dítě nárok na svoje samostatné zavazadlo?
Ano, dítě od 2 let má nárok na vlastní zavazadlo se stejným váhovým limitem jako dospělý. Dítě do 2 let (tzv. infant) nemá nárok na vlastní zavazadlo, z tohoto jsou vyjmuty kočárky, eventuélně skládací postýlka. 

Jak budu řešit situaci, kdy překročím váhový limit a zjistím to ještě doma nebo až na letišti?
V tomto případě máte několik možností:
1. Pokud již předem předpokládáte, že se do váhového limitu nevejdete, můžete si připlatit nadváhu hned při koupi zájezdu, vyjde vás to levněji než připlacení až  přímo na letišti.
2. Pokud zjistíte až při balení zavazadla před odjezdem, že jste povolenou váhu překročili, máte možnost připlatit si nadváhu při odbavení na check-in (odbavovací přepážka) přímo na letišti.
3. Pokud zjistí nadváhu zavazadla až pracovníci odbavovací přepážky, tak Vám napočítají poplatek za nadváhu nebo pokud se jedná o nepatrné překročení, můžete některé věci přesunout do tzv. kabinového zavazadla, ale musíte se také vejít do daného váhového limitu, stanoveného pro palubu letadla.

Mohu si vzít do letadla kolo, psa, windsurfingové prkno nebo zavazadlo nadměrné velikosti?
Ano, můžete, ale při dodržení určitých podmínek a za příplatek.
Například:
Nadrozměrné zavazadlo do 32 kg / Jeden rozměr větší než 150 cm, součet všech stran nesmí převyšovat 250 cm do 32 kg. 
Přeprava živých zvířat v kabině / Pouze pes nebo kočka do 8 kg včetně přepravky (max. rozměry přepravky 43x30x27). Přeprava živých zvířat / max. váha psa vč. schrány 32 kg. Zvíře musí být klidné a mít aktuální doklad o povinném očkování a zdravotním stavu od veterináře. Nutno objednat přes cestovní kancelář, kde jste si zakoupili zájezd nejpozděli 48 hodin před odletem, proti zpětnému potvrzení letecké společnosti.
Sportovní vybavení do 32 kg / bicycle nebo bike, golfbag, kite, windsurf, surfboard, ski, snowboard, paraglide, diving, a další....

 Až bude sbaleno, hurá na dovolenou!

Veškeré informace byly čerpány z www.smartwings.czwww.travelservice.aero a www.prg.aero.