Občerstvení v letadle

Aktuality
Občerstvení neboli catering na palubách letadel

Občerstvení neboli catering na palubách letadel

22.3.2018

OBČERSTVENÍ NEBOLI CATERING na palubě letadel pro sezónu 2018 na letech leteckých společností Smart Wings a Travel Service, což jsou nejčastěji využívané letecké společnosti pro Vaši dovolenou – další téma, které Vás velmi zajímá.

Nejčastější otázky týkající se občerstvení v letadle:

Podává se v letadle občerstvení?

Bezplatné občerstvení se podává na letech delších než 4,5 hodiny. Na ostatních letech je Vám k dispozici občerstvení na prodej ve SmartBistru dle ceníku palubního prodeje.

Mohu si objednat své oblíbené jídlo?

Na většinu letů operovaných Travel Service/SmartWings si ale můžete své oblíbené jídlo objednat a přikoupit předem již při nákupu zájezdu nebo letenky nebo do 48 hodin před odletem proti zpětnému potvrzení cestovní kanceláře, u které jste si koupil zájezd. Cena podléhá jejímu ceníku.

Destinace, kterých se bezplatné občerstvení netýká:

FRANCIE, ŘECKO, ITÁLIE, ŠPANĚLSKO, ČERNÁ HORA, CHORVATSKO, ALBÁNIE, ANGLIE, BULHARSKO, TURECKO, RUSKO, IZRAEL, KYPR, PORTUGALSKO+MADEIRA, EGYPT, MAROKO

Destinace, do kterých let trvá více jak 4,5 hodiny a klienti tedy mají nárok na bezplatné občerstvení - předkrm, teplé jídlo, dezert + nealko, pivo, víno, káva, čaj

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY, KANÁRSKÉ OSTROVY

Často se také ptáte na možnost vzít si na palubu letadla svoje nápoje.  Je to možné, ale pouze v omezeném množství a při dodržení způsobu zabalení:

Mohu si vzít do letadla tekutiny a kolik?

Na palubu letadla si smíte vzít pouze minimální množství tekutin. V příručním zavazadle může mít každý cestující tekutiny a gely v obalech do maximálního objemu 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 l. V odbaveném zavazadle není přeprava tekutin a gelů povolena a neneseme za ni odpovědnost.

Nesmíme zapomenout ani na velmi malé děti. 

Mohu vzít do letadla dětskou výživu?

Ano, můžete ji mít v lahvičce do 200 ml. Pracovníci bezpečnostní kontroly Vás však mohou požádat, abyste ji v jejich přítomnosti ochutnali.

Veškeré informace jsou čerpány z www.smartwings.cz a www.travelservice.aero