Občerstvení v letadle

Aktuality
Strava a občerstvení neboli catering na palubách letadel

Strava a občerstvení neboli catering na palubách letadel

22.3.2018

OBČERSTVENÍ NEBOLI CATERING na palubě letadel pro sezónu 2018 na letech leteckých společností Smart Wings a Travel Service, což jsou nejčastěji využívané letecké společnosti pro Vaši dovolenou – další téma, které Vás velmi zajímá.

Nejčastější otázky týkající se občerstvení v letadle:

Podává se v letadle občerstvení?

Bezplatné občerstvení se podává na letech delších než 4,5 hodiny. Na těchto delších letech si můžete také objednat výměnou speciální menu bez příplatku (dětské, vegetariánské, diabetické, bezlepkové, nízkotučné...). Na ostatních letech je Vám k dispozici občerstvení na prodej ve SmartBistru dle ceníku palubního prodeje.

Mohu si objednat své oblíbené jídlo?

Na většinu letů operovaných Travel Service/SmartWings si ale můžete své oblíbené jídlo objednat a přikoupit předem již při nákupu zájezdu nebo letenky nebo do 48 hodin před odletem proti zpětnému potvrzení cestovní kanceláře, u které jste si koupil zájezd a která vám podá informace o nabídce (dětská jídla, řízky, kanapky, víno, šampaňské) a o cenách. 

Destinace, kterých se bezplatné občerstvení netýká:

FRANCIE, ŘECKO, ITÁLIE, ŠPANĚLSKO, ČERNÁ HORA, CHORVATSKO, ALBÁNIE, ANGLIE, BULHARSKO, TURECKO, RUSKO, IZRAEL, KYPR, PORTUGALSKO+MADEIRA, EGYPT, MAROKO

Destinace, do kterých let trvá více jak 4,5 hodiny a klienti tedy mají nárok na bezplatné občerstvení - předkrm, teplé jídlo, dezert + nealko, pivo, víno, káva, čaj.

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY, KANÁRSKÉ OSTROVY

Často se také ptáte na možnost vzít si na palubu letadla svoje nápoje.  Je to možné, ale pouze v omezeném množství a při dodržení způsobu zabalení:

Mohu si vzít do letadla tekutiny a kolik?

Na palubu letadla si smíte vzít pouze minimální množství tekutin. V příručním zavazadle může mít každý cestující tekutiny a gely v obalech do maximálního objemu 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 l. V odbaveném zavazadle není přeprava tekutin a gelů povolena a neneseme za ni odpovědnost.

Nesmíme zapomenout ani na velmi malé děti. 

Mohu vzít do letadla dětskou výživu?

Ano, můžete ji mít v lahvičce do 200 ml. Pracovníci bezpečnostní kontroly Vás však mohou požádat, abyste ji v jejich přítomnosti ochutnali.

Veškeré informace jsou čerpány z www.smartwings.cz a www.travelservice.aero