Madeira

Madeira
Madeira

Madeira - perla Atlantiku

Proč jet na Madeiru - krásná příroda, exotická země, vysoký turistický standard. Madeirská příroda - rozmanitost, hory, květiny. Fialový vřes, vavřínový les, mystická mlha, pokojně pasoucí se krávy a ovce a volně rostoucí strelície.

Informace o ostrově Madeira - co je dobré o Madeiře vědět - hovoří se portugalsky a anglicky, měna je euro, často se slaví svátky.

Základní údaje o Madeiře - Madeira patří pod Portugalko, ač leží hluboko v Atlantském oceánu. Ostrov sopečného původu je velký jen asi jako polovina Českého Středohoří. Počasí na Madeiře je velmi teplé a rozmanité. Mírné léto a mírná zima. Prohlídněte si fotografie.

Jak se dostat na Madeiru - jinak než letadlem to nejde. Tedy v našem století. Na Madeiře je nové letiště, takže je to pohoda. Létá se obvykle přes hlavní město Lisabon. Ubytování na Madeiře má vysoký standard. Na Madeiru přilétají zejména zámožnější evropští turisté. Hotelový bazén je samozřejmost. Dovolená na Madeiře znamená nejvyšší standard.

Jídlo Madeiry - v restauracích dostanete spoustu rybích specialit. Jestli ale vystačíte s polopenzí, můžete nakoupit i v normálních obchodech.

Nápoje Madeiry, víno - Madeira není jenom ostrov, ale i speciální druh lahodného vína. Na Madeiře se toto víno pěstuje, vyrábí, ochutnává a oslavuje.

Nákupy na Madeiře - za zvláštní pozornost stojí krajky, proutěné zboží, květiny a víno.

Atrakce a sporty na Madeiře - procházky kolem kanálů Levadas umožňují cestování po horách, aniž by se člověk moc plahočil. Pro zámožnější je golf, námořní plavby a vůbec atrakce spojené s mořem.

Cestování a doprava po ostrově Madeira - taxíky, autobusy i auta z půjčoven se musejí vyrovnávat s horskými silničkami.

Historie Madeiry - "Ve druhé polovině 19. století postihla Madeiru plíseň vinné révy, cholera, révokaz, a zničena byla část úrody brambor a cukrové třtiny."

Mapa Madeiry - devět ofocených map Madeiry.

Stránky o Madeiře - odkazy na zajímavé stránky.

Zajímavá místa Madeiry

Kam se podívat na Madeiře

Popisy jednotlivých míst: Funchal, Monte, Camara de Lobos, Útes Cabo Girao, Porto Moniz, Sao Vincente a sopečné jeskyně, Rabacal a levády, Paúl da Serra, Útočiště jeptišek, Skanzen Santana, Ponta do Garajau, Camacha, Santa Cruz, Ponta de Sao Lourenco

Jeďte se podívat

Recenze hotelů na Madeiře od českých návštěvníků.

Nabídky zájezdů na Madeiru všech českých cestovek na Mantatravel.cz. Na 8 dnů se snídaní počítejte se základní cenou kolem 13 tisíc plus tak 3000 další poplatky (letištní, palivový) a pojištění. Občas můžete mít kliku a dostat se níže.

Aktuální last minute Madeira na Mantatravel.cz


Madeira
Proč jet na Madeiru