Dovolená v Itálii - Abruzo - Palmová Riviéra - Silvi Marina

Silvi Marina - Perla Jaderského Pobřeží
Silvi Marina

Rádi bychom Vás pozvali na dovolenou do italského přímořského městečka Silvi Marina. Toto typické italské letovisko leží ve střední Itálii, v oblasti Palmové riviéry, v regionu Abruzzo, a rozprostírá se na pobřeží Jaderského moře. Díky křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem bývá právem nazýváno „perlou jaderského pobřeží“.

Turisty hojně vyhledávaná oblast Abruzzo se dělí na 4 provincie. Jedná se o kraj bohatý nejen na historii, ale hlavně na přírodní krásy. Nachází se zde národní parky, nejznámější je Gran Sasso a Majella. Velmi oblíbeným letoviskem se stala Silvi Marina, v blízkosti najdete i další kouzelná italská městečka, pozornost si zaslouží i typická abruzzská kuchyně, která rozhodně stojí za ochutnání. K ní patří i typická místní vína. Cca 130 km pobřeží Palmové riviéry tvoří převážně písečné pláže, právě v letovisku Silvi Marina jsou považovány za jedny z nejhezčích v Itálii. Moře je zde teplé, průzračné a se svým pozvolným přístupem velmi vhodné pro děti. 

Ubytování: v Silvi Marina nabízíme v jednotlivých rezidencích apartmány, které si můžete vybrat dle počtu osob, u každé rezidence najdete konkrétní popis ubytovacího zařízení a jeho polohy v Silvi Marina. Tyto apartmány nabízíme bez stravování a s vlastní dopravou, za příplatek je možné zařídit i autobusovou dopravu nebo leteckou.
Ceny začínají na 1.650 Kč osoba/týden. Bližší informace Vám poskytneme na vyžádání.

Tedy zkrátka a jednoduše: Abruzzo stojí za návštěvu!

Abruzzo leží na úrovni Říma a výlet do tohoto nádherného města se přímo nabízí. Během pár hodin můžete projít nebo vidět místa, která jsou proslulá i ve světě, jako např. Koloseum, Kapitolské náměstí, Benátské náměstí, fontánu di Trevi, slavné Španělské schody, Pantheon, Svatopetrské náměstí nebo si užít nákupy na Via del Corso. Výlet probíhá s výkladem česky mluvící průvodkyně.

Dále doporučujeme výlet do letovisek v blízkosti Silvi Marina jako Silvi Alta nebo Atri. Pokud přijedete vlastní dopravou, byla by škoda nenavštívit městečka nedaleko od Silvi Marina jako je Cittá Dant´Angelo, Chieti, Teramo, Caramanico Terme, Sulmona, nebo vzdálenější Pacentro, Civitella del Tronto, Scanno nebo Grotte di Stiffe.

Je také možné se vydat za nákupy do blízké Pescary, Cittá Sant´Angelo nebo do Montesilvana.
V místě pobytu jsou organizovány ochutnávky nejrůznějších lokálních specialit jako např. arrosticini – grilované jehněčí špízky podávané s italským pečivem.

Dále jsou pro vás připravovány různé varianty rybích menu ve vybrané restauraci přímo u pláže za zvýhodněné ceny. Ochutnáte salát s robotničkami, slávky, mečouna, špagety s mušlemi a další speciality.

Naše zájezdy do Silvi Marina